Gallery
img

ПЕРША СПОВІДЬ ТА УРОЧИСТЕ СВЯТЕ ПРИЧАСТЯ У НОВОВОЛИНСЬКУ 18 01 September 2017, 16:27

Video
img

АЛЕЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ НАЦІОНАЛ-СОЦІАЛІЗМУ 0 26 October 2016, 15:03

МАЙСТЕР-КЛАС З ПИСАНКАРСТВА У НОВОВОЛИНСЬКУ
iconPhotos

12 April 2017

8 квітня 2017 р. Б. на парафії Свв. Апп. Петра і Павла УГКЦ у Нововолинську відбувся традиційний передвеликодній майстер-клас з писанкарства, в якому взяли участь учні недільної школи. Своїми знаннями та вміннями з учасниками, як і попередні роки, люб’язно поділилася Олександра Струбицька. Майстриня розповіла присутнім про особливості, символіку, використання, поєднання кольорів та орнаментів, їх значення та технологію нанесення візерунку на яйце. Після ознайомлення з усіма тонкощами писанкарства, юні учасники приступили до розпису яєць. Скільки радості та захоплення було в діток коли вони писачками наносили воскові орнаменти – цяточки, хвилясті лінії, квіточки, метелики, літери та багато іншого. Під пильним оком майстрині Олександри процес писанкарства виглядав таким чином: спочатку чисте яйце за допомогою простого олівця поділяли на умовні частини тоненькими штрихами, потім за наявними ескізами або ж за покликом власної фантазії учасники малювали перші візерунки. Після цього орнамент необхідно було обвести розтопленим воском за допомогою писачка і свічки. Розписане воском яйце опускали у фарбу на певний час. Завершальна частина – це зняття воску. Для цього писанку підносили до полум’я свічки та витирали серветкою розтоплений віск.

Розмальовані різними візерунками писанки несуть радість усім - тим, хто їх писав, й тим, хто ними просто милується. Учасники дружно зауважили, що процес писанкарства вимагає пильної уваги та майстерності рук, але усі гарно справилися. Діти розписали по два яйця, одне з яких забрали додому, щоб покласти до великоднього кошика, а друге залишили для прикраси «пасхального дерева» на території храму в суботу перед Великоднем.

На завершення діти подякували пані Олександрі за проведений мистецький захід, який є свого роду видом духовного і національного виховання у час підготовки до Пасхи.


Return